Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Головна
/
Новини
/
Олег Тістол: мистецтво як кактус на газоні
16.07.2019
Meeting Point
Олег Тістол: мистецтво як кактус на газоні
Управлінці, які навчаються в kmbs, поспілкувалися з відомим митцем Олегом Тістолом на черговій події проекту Meeting Point. Вони розмовляли про актуальне мистецтво та сенси сучасної культури.

Один з форматів навчання управлінців в kmbs– це регулярні зустрічі Meeting Point, де учасники спілкуються з цікавими особистостями сучасності. Черговою подією в межах цього проекту стала дискусія з художником, представником українського необароко Олегом Тістолом. Його роботи можна побачити в PinchukArtCentre, музеї Стеделейк (Нідерланди), фонді Christoph Merian Stiftung (Швейцарія) та інших колекціях світу.

Темою зустрічі були сенси сучасної культури та контексти українського мистецтва. На думку президента Фонду гуманітарного розвитку України Наталії Заболотної, яка виступила модератором цієї зустрічі, «культурою не можна управляти. Можна сприяти її саморозвитку». 

Олег Тістол розповів про своє бачення того, чим є зараз культура. Ось деякі цитати митця:

- Культура – це точно не товар. Культура – це процес. А сучасне актуальне мистецтво – це кактус на газоні, який намагаються підстригти, але кактус все одно вилазить.

- Я не вірю в систему мистецької освіти. Я вірю в середовище. Якщо ти потрапляєш в середовище «фанатиків», то воно тебе «виштовхне». Таким був початок і мого розвитку.

- За творчу свободу треба платити – треба знайти силу і віру в себе. Бо з часом лишається дуже мало «фанатиків» від мистецтва, яких не зламав соціум.

- Чесний продукт кінець кінцем знаходить свого глядача або покупця.

- Чорний квадрат» Малєвіча – єдина повністю правдива картина на планеті.

kmbs live